Особливості та правила виконання стяжки підлоги в Києві та усій Україні
Содержание
Облаштування стяжки — важливий етап чорнових робіт, перед укладанням підлогового покриття. Якісна та довговічна стяжка для підлоги — це процес у якому поєднуються: оптимальний підбір матеріалів, дотримання послідовності й правил робіт та прекрасні спеціалісти.
Які переваги машинної стяжки підлоги від професіоналів?
Проведення робіт по влаштуванню основи підлоги від професійної команди у Києві та інших містах України має ряд переваг. Машинна стяжка для підлоги на цих об’єктах має:
- поліпшену жорсткість і міцність поверхні;
- рівність основи — практичний варіант під використання будь-якого підлогового покриття;
- забезпечення додаткової герметизації комунікаційних споруд всередині основи;
- доповнення теплоізоляційних властивостей;
- підвищення гідроізоляційного рівня підлоги.
Якісно підготовлена поверхня після висихання дозволяє укладати покриття різного типу: плитку, ламінат, паркет, лінолеум тощо.
Види стяжки для підлоги
У ремонті квартир і будинків фахівці найчастіше обирають один із варіантів стяжки:
- цементний або бетонний розчин. Може складатися з таких компонентів як цемент, його поєднання з бетоном, пісок, вода. Для пластичності додають фіброволокно. Особливість цього варіанту — напівсуха стяжка підлоги, кількість води мінімальна. Це один з найпопулярніших видів, зі швидким висиханням та високою міцністю основи;
- самовирівнюючі розчини. Новий вид, який потребує відповідних знань. Але відрізняється пластичністю та швидким висиханням, що прискорюють подальші ремонтні роботи;
- суха стяжка. Без додавання води у розчин. За основу беруть плити з гіпсоволокна, фанери, ДСП, покриті спеціальним гідрофобним складом. Вибір такого виду може бути спровоковано рядом причин: проведення робіт в холодну пору, без утеплення приміщення, потрібно швидко закінчити ремонт, дерев’яне перекриття приміщення, яке не витримає заливки розчину. Мінусом є відсутність вологостійкості, потрапляння води може деформувати основу.
Машинна стяжка підлоги має ще такі різновиди як варіант для теплої підлоги, із розділенням теплоізоляційним шаром, гідроізоляційною основою та армованого виду.
Будь-який з варіантів вимагає проведення послідовних етапів робіт, дотримання норм і відповідності документації об’єкта.
Правила монтажу стяжки
Машинна стяжка для підлоги має проводитися суворо дотримуючись норм виконання робіт і згідно з документацією на об’єкт. Спеціалісти використовують СНіП — будівельні норми та правила, в яких зазначено основні параметри стяжки.
Важлива характеристика зазначена у вимогах — товщина шару стяжки. Для її розрахунку беруть до уваги: особливості планування, специфіку та призначення приміщення, подальші умови експлуатації. Від товщини стяжки залежить міцність основи, чи зможе вона витримувати навантаження.
У СНіП зазначено мінімальну висоту основи — 2 см, у житловому приміщенні. За умови наявності в компонентах розчину металоцементу підвищеної міцності або армованої сітки. Якщо цих елементів немає, висота за нормами має бути не меншою за 4 см. Обмежень щодо максимальної висоти немає, але понад 15 см — ніяк не впливає на міцність, не раціональний варіант вкладень у матеріал та час.
Також машинна стяжка має бути виконана за такими правилами:
- підготовлена основа, без тріщин та дефектів;
- однакові параметри щільності та концентрації суміші по всій площі;
- розміщення звукоізоляційних плит на відстань 5 см від стін;
- перевірка герметичності труб комунікацій;
- при прокладанні труб висота стяжки повинна перевищувати їх діаметр у 2 рази.
Професійна команда, яка надає послугу стяжка підлоги, знає всі вимоги й зможе виконати роботи на високому рівні. Фахівці гарантують підсилення основи, покращення шумопоглинання, підняття рівня підлоги до показників необхідних проекту, ефективне облаштування комунікацій та в результаті отримання міцної та рівної основи для ремонтних робіт.