Які засоби для боротьби з ожеледицею безпечні для рослин?

безпечні протиожеледні реагенти

Взимку та ранньою весною погода буває мінливою, тому поява льоду – не рідкісне явище. В умовах міста (крім парків і скверів) може застосовуватися практично будь-яка суміш для посипання доріг та тротуарів, головне – щоб вона була достатньо ефективною та відповідала бюджету. Однак на території приватного будинку або дачі варто зважати не лише на безпеку пересування, а й на можливий вплив реагентів на рослини.

На дачних ділянках часто є не тільки город, а й садові доріжки. Щедре посипання їх сіллю може призвести до поступового всихання дерев, адже цей реагент разом з талим снігом проникає у ґрунт. Посипання зони під’їзду у двір також є необхідністю й, якщо поруч знаходяться газони чи клумби, технічна сіль в мішках тут теж буде не найкращим вибором. Якщо іншого виходу немає, її використання допустиме, але важливо:

  • дотримуватися рекомендованого дозування реагенту, не перевищуючи його;
  • уникати при обробці сіллю потрапляння її на відкритий ґрунт;
  • своєчасно прибирати підталий сніг та залишки льоду механічним способом.

Окрім солі, існують альтернативні засоби, які забезпечать усунення криги, та запобігання її появі, й при цьому не справлятимуть негативного впливу на зелені насадження. Вибір безпечного реагенту дозволить зберегти здоров’я зелених насаджень та забезпечити комфортне пересування територією.

Піщано-сольова суміш: економний і безпечніший вибір

Якщо бюджет на посипання доріжок на дачі обмежений, можна обрати для цієї мети суміш піску та солі. Зазвичай пропорції складають 70% піску та 30% солі. Невеликий вміст останньої сприяє меншій потенційній шкоді рослинам на ділянці. Сіль при контакті з льодом утворює соляний розчин. Він замерзає при набагато нижчій температурі, ніж звичайна вода. В результаті лід швидко плавиться. Пісок володіє вираженими абразивними властивостями, що перешкоджає ковзанню. Завдяки цьому колеса автомобілів отримують гарне зчеплення з обробленою поверхнею під’їзного шляху, а люди можуть безпечно пересуватися доріжками без ризику падіння.

Використовуючи суміш піску й солі, слід зважати, що після обробки, коли протиожеледний реагент вже подіяв, «кашу» з талого снігу, залишків криги й піску потрібно змітати й вивозити з подвір’я. В протилежному випадку пісок може забивати водостоки, розноситися по двору, потрапляти з взуття на підлогу у передпокої дачного будинку.

Сучасні антиожеледні реагенти, які не завдадуть шкоди деревам та іншим рослинам на ділянці

суміш для посипання доріг бішофіт

Якщо збереження насаджень на ділянці має критичне значення, пропонується великий вибір засобів, які не становлять для них небезпеки. Першою чергою це бішофіт (хлористий магній). Він вважається одним з небагатьох реагентів, який позитивно впливає на склад ґрунту та рослинність, оскільки має властивості мінерального добрива. Бішофіт не тільки не шкодить ґрунту, але й приносить йому користь. При цьому матеріал відзначається швидким ефектом, що підтримується навіть при дуже низьких температурах. Вартість бішофіту вища, ніж солі чи піщано-сольової суміші, однак витрати реагенту порівняно невеликі.

Мати на території дачі такий засіб доречно не тільки для усунення ожеледі з асфальтованих чи мощених ділянок. Розсіл бішофіту дієвий для гасіння вогню, так що у разі випадкового загоряння вдасться швидко побороти полум’я.

Також може застосовуватися хлористий кальцій. Як і бішофіт, він безпечний для довкілля, якісно розтоплює кригу, швидко проникаючи в пласти, та завдяки утворенню розсолу запобігає повторному виникненню льодяної кірки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *